Elevion Group heeft een overeenkomst getekend om de Italiaanse biogas- en biomethaanspecialist BTS Biogas volledig over te nemen. Het Amsterdamse bedrijf, onderdeel van het Tsjechische energieconcern ČEZ, koopt alle aandelen van BTS Holdings Italy van het Amerikaanse BTS Bioenergy Europe. De deal moet nog worden goedgekeurd door de Italiaanse mededingingsautoriteit en energietoezichthouder.
BTS Biogas bouwt, onderhoudt en exploiteert al 25 jaar installaties voor biogas en biomethaan. Het bedrijf is actief in Italië, maar ook in Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en andere Europese landen, en telt zo’n honderd specialisten in dienst. Naast de overname van het bedrijf zelf verwerft Elevion ook belangen van 51 procent in een portefeuille van negen biomethaaninstallaties in Noord-Italië. Drie daarvan zijn al operationeel, de overige zes worden momenteel omgebouwd van biogas- naar biomethaanproductie. Eenmaal volledig in bedrijf moet de portefeuille een gezamenlijke capaciteit van ongeveer 30 miljoen normaalkuub biomethaan per jaar opleveren.
Grootste investering tot nu toe in biomethaan
Elevion noemt de overname zelf de grootste investering die het bedrijf ooit in de biogas- en biomethaansector heeft gedaan. Het past in de strategie om uit te groeien tot een geïntegreerd platform voor de productie van groen gas, van engineering en bouw tot exploitatie en onderhoud van installaties. Door de EPC-expertise van BTS te combineren met de eigen O&M-activiteiten, wil Elevion de volledige waardeketen van biomethaan kunnen bedienen, inclusief installaties die op technologie van andere partijen draaien.
De overname sluit aan bij een ambitie die Elevion eerder uitsprak: een jaarlijkse productie van ongeveer 70 miljoen normaalkuub hernieuwbaar gas realiseren in 2030. Met de nieuwe Italiaanse portefeuille zet het bedrijf daar een aanzienlijke stap in.
Consolidatie in de Europese biomethaansector
De overname past in een bredere trend van consolidatie in de Europese biogassector, waarin financiële en strategische investeerders steeds vaker actief worden. Voor Nederland is de deal in de eerste plaats relevant omdat Elevion Group hier is gevestigd, ook al ligt de operationele focus van deze transactie op Italië. Het laat zien dat Nederlandse partijen een rol spelen in de opschaling van de Europese biomethaanmarkt, een sector die door regelgeving als RED III en het RePowerEU-plan de komende jaren fors moet groeien.
Bron: Eleviongroup.com
Foto: Vilkasss – Pixabay.com









